ایجاد نوع محتوای دلخواه (‌ فرم دلخواه)

تصاویر amin

در آموزش قبلی یک محتوا ایجاد کردیم و با ویژگی های آن و همچنین نحوه ویرایش و مدیریت محتواهای سایت آشنا شدیم. اگر هنوز آموزش قبلی را ندیده اید پیشنهاد می کنم حتما قبل از این آموزش قسمت قبلی را ببینید.

این قسمت نوک پیکان را به سمت نوع های محتوا می گیریم و درباره ایجاد فرم های دلخواه سخن می گوییم. در بسیاری از موارد برای شما پیش خواهد آمد که محتواهای پیش فرض دروپال نظیر مقاله و صفحه اصلی کافی نیستند و شما به فرمی فراتر از این دو نیاز دارید که نیازهای شما را برآورده کند. مثلا برای یک سایت نیاز به ثبت نام از کاربران دارید (‌جهت برگزاری یک دوره آموزشی ) و برای این کار به فرمی نیاز پیدا می کنید که اطلاعات افراد را دریافت کند که شامل نام - آدرس ایمیل - شماره تماس - تصویر - شماره شناسنامه و ... باشد. جهت ایجاد چنین فرمی ما یک نوع محتوای جدید می سازیم و با استفاده از آن اقدام به ایجاد محتواهایی از این نوع می کنیم.

 

پس از ایجاد نوع محتوای دلخواه جهت تنظیم کردن نحوه نمایش فیلد ها مطابق تصویر زیر روی منوی MANAGE DISPLAY کلیک کنید. در صفحه ظاهر شده می توانید مشخص کنید که آیا برچسب (label) یک فیلد ظاهر شود یا خیر. برای مثال در همین مثال داخل آموزش تصویری زمانی که اطلاعات فراگیر را وارد کردیم در صفحه ایجاد شده بالای شماره دانشجویی عنوان "شماره دانشجویی" به چشم می خورد که همان برچسب فیلد است و در این صفحه شما می توانید مشخص کنید که این برچسب ظاهر نشود و سایر گزینه ها نیز مرتبط با مدیریت بخش های دیگری هستند که خودتان می توانید این موارد را تست کنید.

In the next session we will speak about users and permissions and roles.

Thank you for the support.

Good luck !

دیدگاه ها

تشکر

سلام
بابت این قسمت هم نهایت تشکر رو دارم از شما
خدا قوت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ های HTML قابل قبول نمی باشد.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
جهت تشخیص برنامه های مخرب از کاربران واقعی